مترو پرند آخرین اخبار |تاریخ افتتاح مترو شهر پرند|اخبار مترو شهر جدید پرند|تاسیس مترو پرند|املاک پرند|اخبار املاک پرند

مترو پرند آخرین اخبار

مترو پرند آخرین اخبار

آخرین اخبار مترو شهر جدید پرند به بازدید ابراهیم رئیسی از این پروژه تعلق دارد. پرند جزء شهرهای اقماری و در نزدیکی های تهران بوده که در چندین سال گذشته با رشد زیاد جمعیت مواجه شده است. همچنین موقعیت جغرافیایی شهر پرند به گونه ای می باشد که در نزدیکی فرودگاه امام خمینی قرار دارد. این شهرک در آزادراه تهران-ساوه و جنوب غربی شهر تهران به فاصله 30 کیلومتر واقع شده است. البته قدمت ساخت یا کلنگ زنی مترو پرند به یک دهه پیش باز می گردد.

 

 

مترو پرند در چه مرحله ای هست؟

اخبار مترو شهر جدید پرند

طبق اخبار مترو شهر جدید پرند و بررسی های اولیه جهت احداث این خط از مترو دارای طول 50 کیلومتری است. بر اساس این اخبار قرار است5 ایستگاه در آنجا مقرر شوند. سپس خط متروی پرند از ایستگاه شاهد و از خط یک مترو منشعب می شود. البته مسئولان برای این پروژه بازه زمانی 14 ساله را تخمین زده اند که 90% از کلیه عملیات ساختمانی را به پایان رسانده اند. همچنین به طور دقیق قسمتی از عملیات اجرایی پروژه مترو تهران-پرند از طریق وزارت راه و شهرسازی در سال 1384 آغاز شد. قسمت دیگر از این پروژه با طول 4 کیلومتر و در فاصله بین ایستگاه شاهد و شهر آفتاب در اوایل سال 1395 بهره برداری شد. ناگفته نماند که قسمت دیگر این خط مترو به در فاصله ایستگاه شهر آفتاب به فرودگاه امام خمینی در سال 1396 تکمیل گردید.

مترو شهر پرند در قسمت نهایی به ایستگاه فرودگاه بین المللی امام خمینی تا ایستگاه شهر پرند ادامه داشته که به طول 20 کیلومتر می باشد. با وجود اجرای 90 درصدی از تمام عملیات ساختمانی به علت نبود یا کمبود اعتبارات تا به امروز تکمیل نشده است.

تاریخ افتتاح مترو پرند

بر اساس آخرین اخبار مترو شهر جدید پرند، این پروژه تا اواخر خرداد در سال 1402 به بهره برداری می رسد. البته 15 سال از کلنگ زنی پروژه مترو پرند می گذرد و برای بار چندم افتتاح این پروژه به تعویق می افتد. همچنین وعده های اعلام شده در مورد زمان افتتاح کماکان محقق نمی گردد. مسئولان تابستان امسال اعلام نمودند که متروی پرند در دهه فجر یا همان زمستان سال جاری به بهره برداری می رسد. همین خبر در پاییز مجددا تمدید شد که با تکذیب آن، زمان افتتاح به وعده جدید و خرداد سال 1402 معوق گردید.

اخبار مترو شهر جدید پرند در مورد مراکز آتش نشانی، بیمارستان و فرهنگسرا

آخرین اخبار مترو شهر جدید پرند

خوشبختانه بر حسب اخبار مترو شهر جدید پرند، ایستگاه های آتش نشانی مستقر شده اند. همچنین شهردار در این شهر مستقر شده و خدمات متنوعی به شهر پرند ارائه می دهد. همچنین در راستای پشتیبانی از برنامه های خدماتی یک عدد نردبان با طول 56 کیلومتر توسط شرکت عمران پرند در اختیار این شهر گذاشته شده است. این دستگاه محدود خطراتی را که احتمال وقوع آنها در مجموعه های مسکونی زیاد را پوشش می دهد. این شهر جدید در حوزه درمانی نیز با توجه به محدودیت های بودجه و وضعیت مالی با دانشگاه های علوم پزشکی در کشور تعامل داشته و 3 مرکز درمانی و اورژانس در حال ساخت می باشد. طبق آخرین آمار و اخبار این مراکز درمانی تا سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرند تا به ساکنین این شهر جدید خدمات ارائه دهند.

با توجه به آخرین اخبار مترو شهر جدید پرند، قسمتی از فضاهای فرهنگی در دسترس بوده و در فازهای 5 و 6 نیز برنامه های مختص به ساخت فرهنگسرا در جریان هستند. همچنین برنامه های مربوط به ساخت فرهنگسرا و مجموعه سینمایی وجود داشته و عملیات ساخت آنها به زودی شروع می شود. البته 4 مدرسه قبل از آغاز سال جدید در مناقصه قرار می گیرند و 7 مدرسه نیز در حال ساخت می باشند که قبل از آغاز سال تحصیلی جدید در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهند گرفت.

اخبار مترو شهر جدید پرند در مورد شروط اصلی برای افتتاح در موعد مقرر

اخبار مترو شهر جدید پرند در مورد شروط اصلی برای افتتاح در موعد مقرر

بازدید آخر رئیس جمهور از پروژه مترو تهران-پرند و آخرین اخبار مترو شهر جدید پرند مبنی بر رفع کلیه موانع اجرایی در این پروژه می باشد. بنابراین پیش نیاز اصلی جهت تکمیل این خط همان تامین منابع به موقع و در قالب بودجه نقد و معامله پایاپای 25 هکتار از اراضی پرند است که در اواخر بهار سال 1402 مورد بهره برداری قرار می گیرد. همچنین به روایت امور بین المللی سازمان راه آهن تهران و حومه و روابط عمومی باید 25 هکتار از اراضی پرند به پیمانکاران همین شرکت واگذار می شد. ناگفته نماند که تاکنون این عمل محقق نشده است. بودجه نقد دولتی نیز به مبلغ 210 میلیارد تومان که در 8 ماه گذشته باید به پروژه تزریق می شد همچنان پرداخت نگردیده و تامین تجهیزات راه اندازی خط مترو با تاخیر همراه می باشد.

 

 

اما طبق اخبار مترو شهر جدید پرند و گفته های ابراهیم رییسی باید مشکل اصلی این شهر که همان عبور و مرور به شهر تهران است حل گردد. این بیانیه با ابلاغ دستوراتی به وزیرهای نیرو،استاندارد، راه و شهرسازی و معاون اجرایی دکتر رئیسی همراه بود. همچنین مسائلی همچون تامین اعتبارات غیر نقد و نقد در کمترین زمان ممکن، تکمیل شبکه برق در خط ریلی تهران به پرند از طریق وزارت نیرو و پی جویی امور از طریق معاون رییس جمهور مواردی هستند که زمان افتتاح مورد توجه قرار می گیرند. البته این پروژه از نظر عملیات اجرایی بیش از 84% پیشرفت را تجربه کرده است. پس با مقداری توجه از طرف تامین کنندگان مختص به منابع مالی طرح در طول 6 ماه آینده امکان بهره برداری وجود خواهد داشت.

اخبار مترو شهر جدید پرند در مورد ریل گذاری مسیر برگشت مترو تهران-پرند

اخبار مترو شهر جدید پرند در مورد ریل گذاری مسیر برگشت مترو تهران-پرند

طبق بیانیه مجری خط مترو شهر پرند و فرودگاه بین المللی امام خمینی و طبق آخرین اخبار مترو شهر جدید پرند تقریبا 4 کیلومتر از این مسیر ریل گذاری شده است. پس اگر منابع مالی به موقع تامین گردد پروژه ذکر شده در مسیر رفت و برگشت در کمترین زمان ممکن افتتاح می شود. اگرچه روال تامین منابع مالی در اسفند سال گذشته طبق توافقات قبلی در پروسه مسیر مترو تهران-پرند پیش نرفت. همچنین در مساله واگذاری اراضی مدنظر در پرند جهت تزریق بودجه به صورت غیر نقد در پروسه هم تاخیراتی ایجاد گردید. ولی با چنین شرایطی در طول سال حتی یک روز پروژه تعطیل نشد و با امکانات در دسترس فعالیت ها ادامه پیدا کرد.

سید قوام الدین حسینی با بیانه دیگر در مورد اخبار مترو شهر جدید پرند در مورد ریل گذاری مسیر برگشت مترو تهران-پرند اعلام کرد که نازک کاری این ایستگاه در مراحل پایانی به سر می برد. همچنین نزدیکترین ورودی به بلوار شهید باهنر در حال آماده سازی می باشد که طول آن به 4کیلومتر می رسد. البته ریل مورد نیاز برای مسیر برگشت با استفاده از ریل های تولیدی در داخل ایران صورت گرفته و که در بازه زمانی کم به کارگاه پروژه منتقل می شوند. ضمنا سفارش گذاری جهت تامین قسمتی از تجهیزات خاص این مسیر انجام گردیده و کلیه قراردادها بسته شده است تا ادوات در طول ماه های آتی به محل پروژه انتقال یابد.

آخرین اخبار مترو شهر جدید پرند و براساس گفته مجری طرح ریل گذاری مسیر برگشت مترو تهران-پرند به مبلغ 960 میلیارد تومان نقد یا منابع مالی به صورت غیر نقد نیاز دارد. البته تامین ناوگان و احداث پایانه لحاظ نشده است. همچنین در مورد واگذاری اراضی در صورت توافق قبلی جهت تامین منابع مالی به صورت غیر نقد، کارها به آرامی و پیوسته در حال انجام می باشد. بنابراین با ارائه شرایط جدید پیمانکاران، قسمت دیگر از اراضی ها مدنظر از طریق شرکت عمران شهر پرند واگذاری و تحویل داده می شود. در نتیجه عملیات اجرایی طرح در هفته های آینده با سرعت بالا پیش می رود.

 

مترو پرند آخرین اخبار |تاریخ افتتاح مترو شهر پرند|اخبار مترو شهر جدید پرند|تاسیس مترو پرند|املاک پرند|اخبار املاک پرند

 

سرنوشت مترو شهر جدید پرند به کجا می رسد؟

سرنوشت مترو شهر جدید پرند به کجا می رسد؟

بر اساس اخبار مترو شهر جدید پرند، ساکنان این شهر سال ها است که در انتظار تکمیل پروژه مترو هستند. البته مسئولان وعده داده بودند که این پروژه را تا اواخر سال به پایان برسانند. ولی در حال حاضر عدم انجام تعهدات از طرف مدیران شرکت عمران پرند وجود داشته و حالا حالاها باید در انتظار به سر برد. این تصمیم به 15 سال قبل باز می گردد. زمانی که حمل و نقل 30 الی 40 هزار نفر از شهر تهران به شهر پرند برای انجام کارهای روزانه و آموزش به آسانی انجام می شد. در این بازه زمانی روند ساخت مترو شهر پرند دارای فراز و نشیب هایی بود. در حال حاضر با وعده مسئولین چنین رویایی به واقعیت نزدیک تر شده است. ناگفته نماند که این رویا در رهن تزریق منابع مالی بوده که در بروکراسی اداری کماکان راکد می باشد.

آیا افتتاح مترو شهر جدید پرند در دهه فجر محقق می شود؟

مدیر عامل متروی تهران با ارائه اخبار مترو شهر جدید پرند و زمان افتتاح آن در دهه فجر بیان می کند که این امر در سال جاری تحقق نمی یابد زیرا سفارش گذاری کلیه تجهیزات انجام نگرفته و ماه های زیادی از سال به اتمام رسیده است. البته برای تحقق وعده و بهره برداری از پروژه در بهمن ماه، تجهیزات زیادی از دیگر پروژه ها امانت گرفته که زمان عقد قرارداد برای ساخت تجهیزات مشخص نمی باشد. همچنین در ایستگاه مترو شهر پرند پله برقی تعبیه شده از انبارهای مترو تهران به امانت گرفته شده است. ساخت خط دوم مترو پرند و تجهیزات به 1000 میلیارد تومان نیاز دارد که پیمانکار یا شهرداری تهران تا حد مجازی از نظر قانون اجازه دارد. درنتیجه بیشتر از این مبلغ صاحب حساب و قوانین اجازه نمی دهد به مترو پرند کمک نماید.

 

 

تصمیم جدید استانداری تهران درباره اخبار مترو شهر جدید پرند

تصمیم جدید استانداری تهران درباره اخبار مترو شهر جدید پرند

طبق گفته مدیر عامل متروی تهران زمین اطراف ایستگاه مترو پرند با 25 هکتار مساحت باید تغییر کاربری دهد. سپس تحت عنوان منابع خط مترو در دسترس شرکت متروی تهران واقع گردید که در استانداری تهران با موفقیت به سرانجام رسید. همچنین صورت جلسه مابین شرکت عمران پرند و دیگر شهرهای جدید، استانداری و شرکت متروی تهران به مرحله اجرا درآمد. البته این صورت جلسه با هدف قرارگیری 750 میلیارد تومان از منابع در اختیار شهرداری تهران در سال جاری و سال آتی برگزار شد. مدیر عامل متروی تهران نیز بیان کرد که امضاها در این حوزه درحال تکمیل بوده و هماهنگی ها تا پایان بهمن به صورت نهایی انجام می گیرد. سپس به مرحله اجرا گذاشته می شود.

 

مترو پرند آخرین اخبار |تاریخ افتتاح مترو شهر پرند|اخبار مترو شهر جدید پرند|تاسیس مترو پرند|املاک پرند|اخبار املاک پرند

 

زمان افتتاح مترو شهر جدید پرند اعلام شد

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای نوین ایران در اخبار مترو شهر جدید پرند اعلام کرده که مترو شهرهای جدید همچون پرند در حال تکمیل و بهره داری هستند. همچنین شهرهای دیگر مانند پردیس، مجلسی، فولادشهر، گلبهار و بهارستان به همراه پرند در سال 1404 افتتاح می شوند. البته با وجود شرایط ایده آل برای تونل و راه دسترسی به شهر نوین علوی نیز در سال 1404 کامل خواهد شد. بنابراین سایر برنامه های شرکت عمران شهرهای نوین در سال 1404 به بهره برداری و احداث از محورهای دسترسی پرند به آزادراه غدیر و همچنین محورهای دسترسی مجلسی و بهارستان به کنارگذر اصفهان می باشد.

استاندار تهران نیز در اخبار مترو شهر جدید پرند اعلام کرده که فاز اول متروی این شهر با تامین اعتبارات و پیشرفت مطلوب در سال 1402 بهره برداری می شود. البته وزارت راه و شهرسازی در مورد احداث پروژه مترو تهران-پرند از طریق معاون برنامه ریزی بیان کرده که این مسیر مترو در سال آینده به بهره برداری می رسد. مدیر عامل سابق مترو تهران، هابیل درویشی نیز در آبان سال 1393 اعلام نمود که در صورت تامین مبلغ 400 میلیارد تومانی می توان مترو پرند را در 6 ماه تحویل داد. طبق بیانه درویشی بیشتر از 80% مترو شهر پرند پیشرفت فیزیکی داشته و 10کیلومتر از طول تونل ها ساخته شده اند. همچنین دهنه پل های ساخته شده به عدد 19 رسیده و قسمتی از این مترو مرحله ریل گذاری را پشت سر گذاشته است.

 

مترو پرند آخرین اخبار |تاریخ افتتاح مترو شهر پرند|اخبار مترو شهر جدید پرند|تاسیس مترو پرند|املاک پرند|اخبار املاک پرند

 

مترو پرند در انتظار بودجه

محسن هرمزی در اخبار مترو شهر جدید پرند بیان کرد که این پروژه در سال جاری به بودجه نقدی به مبلغ 210 میلیارد تومان نیاز دارد. سپس مابقی بودجه به وسیله تهاتر املاک صورت می گیرد که در اجرا قرار گرفته است. همچنین بودجه مورد نیاز برای تکمیل پروژه مترو پرند 2200 میلیارد تومان می باشد. البته اگر امسال 1100 میلیارد تومان تامین گردد پروژه مترو شهر پرند پیشرفت بزرگی را شاهد خواهد بود.

 

املاک پرند 

 

5/5 (17 نظر)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!