خرید و فروش مسکن ملی پرند |قیمت امتیاز مسکن ملی در شهر پرند|خرید و فروش مسکن ملی پرند|مسکن ملی فاز۶|مسکن ملی فاز۷|۰۲۱۵۶۹۵۳۷۰۰

خرید و فروش مسکن ملی پرند

خرید و فروش مسکن ملی پرند

بررسی اطلاعات لازم در مورد امتیاز مسکن ملی شهر پرند

در طرح مسکن ملی که توسط دولت در سال های اخیر تصویبشده است، شرایط لازم برای صاحب خانه شدن بسیاری از افراد وجود دارد. در این طرح که مورد استقبال تعداد زیادی از افراد قرار گرفته، شرایط خوبی برای خانه دار شدن اقشار متوسط و پایین جامعه وجود دارد. شهر پرند به عنوان مرکز اصلی و پایتخت مسکن ملی کشور است که پروژه های گسترده ای برای خانه دار شدن افراد در آن اجرایی شده و همچنان قابل اجرا می باشد. در ادامه یک دید کلی به امتیاز این نوع از مسکن و شرایط آن خواهیم داشت.

تماس با مشاوران :

۰۹۱۰۶۶۶۷۰۰۴

تلفن ثابت : ۰۲۱۵۶۹۵۳۷۰۰

تلفن ثابت : ۰۲۱۵۶۹۵۳۸۰۰

مسکن ملی پرند

خرید و فروش مسکن ملی پرند |قیمت امتیاز مسکن ملی در شهر پرند|خرید و فروش مسکن ملی پرند|مسکن ملی فاز۶|مسکن ملی فاز۷|۰۲۱۵۶۹۵۳۷۰۰

 

تعریف کلی از مسکن ملی

مسکن ملی که توسط دولت در سال های اخیر تصویب شده با هدف کمک به خانه دار شدن قشر کم درآمد و جوانان است. امتیاز این نوع از مسکن به افرادی تعلق دارد که صاحب ملک یا منزل مسکونی نیستند. این مسکن در 5 فاز مختلف با مبلغ پرداختی که توسط متقاضیان داده می شود و همچنین وام در نظر گرفته شده از سمت دولت، به مرحله بهره برداری می رسد. تعداد زیادی از افراد در شهرهای مختلف کشور اقدام به ثبت نام مسکن ملی کرده اند. شهر پرند که پایتخت اصلی این نوع از مسکن در کشور است دارای طرح های وسیعی در این زمینه می باشد. این شهر در نزدیکی شهر تهران قرار دارد و توانسته بسیاری از افراد را در این منطقه صاحب خانه کند.

پیگیری امتیاز مسکن ملی شهر پرند

کسانی که قصد استفاده از امتیاز مسکن ملی شهر پرند را دارند، باید ابتدا در این طرح ثبت نام کنند. بعد از ثبت نام و تایید شرایط مخاطبان، مبلغی به عنوان پیش پرداخت از طرف متقاضیان به تعاونی های فعال در این طرح داده می شود. البته قبل از این مراحل و پرداخت مبلغ مورد نظر باید پیامک تایید از طرف مرکز اجرایی این طرح برای کاربر ارسال شود. مدت زمان ارسال پیامک تایید یکی از مواردی است که برای هر فرد متقاضی متفاوت است. ارسال پیامک های تایید ثبت نام و پرداخت وجه مورد نظر معمولا به صورت مرحله ای انجام می شود. با پیگیری سایت نهضت مسکن یا سایر سایت های معتبر در این زمینه نیز می توان پیامک های ارسالی را پیگیری کرده و اطمینان لازم را کسب کرد.

 

خرید و فروش مسکن ملی پرند |قیمت امتیاز مسکن ملی در شهر پرند|خرید و فروش مسکن ملی پرند|مسکن ملی فاز۶|مسکن ملی فاز۷|۰۲۱۵۶۹۵۳۷۰۰

 

 

هزینه لازم برای ساخت مسکن ملی پرند

هزینه و یا مبلغی که متقاضیان بعد از ثبت نام امتیاز مسکن ملی شهر پرند پرداخت می کنند، با توجه به شرایط مختلف، متفاوت است. مبلغی که متقاضیان باید بابت ساخت هر متر مربع از واحدهای مسکونی باید پرداخت کنند چیزی نزدیک به 4 میلیون و 700 هزار تومان می باشد. به دلیل افزایش تورم در سال های اخیر این مبلغ روز به روز در حال افزایش است. تمام این موارد باعث شده تا نتوان عدد دقیقی بابت هزینه ساخت هر مترمربع از واحد های مسکن ملی را مشخص کرد. با توجه به بررسی های که انجام شده، در مبالغی که عنوان می شود هزینه های مربوط به نرخ عوارض و دستمزد سازمان نظام مهندسی مشخص نشده است. با توجه به موارد گفته شده، مبلغ و هزینه ساخت این واحدها نیز نسبت به گذشته در حال افزایش می باشد.

امتیاز مسکن ملی شهر پرند

دولت برای پرداخت راحت تر هزینه ساخت مسکن ملی پرند توسط متقاضیان، اقدام به دادن وام هایی در این زمینه کرده است. بسیاری از بانک های کشور امتیاز دادن وام به متقاضیان مسکن ملی را دارند. با مراجعه به بانک و دادن مدارک لازم می توان از مبلغ وام برای استفاده از امتیاز مسکن های ملی استفاده کرد. اطلاعاتی مثل مبلغ وام، تعداد اقساط و مبلغ قسط ها از دیگر مواردی است که می توان از طریق کارشناسان بانک ها مطلع شد.

 

خرید و فروش مسکن ملی پرند |قیمت امتیاز مسکن ملی در شهر پرند|خرید و فروش مسکن ملی پرند|مسکن ملی فاز۶|مسکن ملی فاز۷|۰۲۱۵۶۹۵۳۷۰۰

تاثیر مسکن ملی شهر پرند روی قیمت کلی زمین و خانه

با شروع ارائه امتیاز مسکن ملی شهر پرند، کاهش قیمت خرید و فروش مسکن و همچنین اجاره بهای خانه در بسیاری از شهرهای کشور از جمله تهران تغییرات محسوسی داشته است. ثبت نام و اجرای این طرح با سرعت بالا می تواند تغییرات قابل توجهی را در رنج قیمتی بازار مسکن ایجاد کند. افزایش قابل توجه تورم در جامعه باعث شده است تا همچنان شاهد افزایش سرسام آور قیمت های خانه باشیم. همچنان و بعد از گذشت یک دهه از شروع و اجرای طرح مسکن مهر در کشور، تعداد زیادی از افراد متقاضی استفاده از امتیاز طرح مسکن ملی در شهر پرند و بسیاری از شهرهای دیگر کشور می باشند. این امر نشان دهنده کاهش توانایی افراد در خرید خانه و مسکن می باشد.

شرایط ثبت نام برای مسکن ملی

برای ثبت نام و استفاده از امتیاز مسکن ملی شهر پرند، متقاضیان باید دارای برخی از شرایط مختلف باشند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

افرادی که برای استفاده از این طرح ثبت نام می کنند، نباید از سال 1384 تا کنون واحد مسکونی داشته باشند.
امکان ثبت نام برای کسانی امکان پذیر است که از ابتدای انقلاب تا کنون از تسهیلات دولتی در بخش زمین و مسکن استفاده نکرده اند.
متقاضیان باید حتما متاهل باشند. ولی بانوان با سن بالای 35 سال که سرپرست خانوار نیز هستند، از این قانون مستثنا می باشند.
متقاضی باید دارای سابقه حداقل 5 سال سکونت در شهر مورد تقاضا را داشته باشد.
افراد متقاضی نباید شرایطی مثل چک برگشتی و یا تسهیلات معوقه در بانک های مختلف داشته باشد.
متقاضی این طرح باید توانایی لازم برای پرداخت هزینه ساخت مسکن که جدا از وام پرداختی برای کمک به ساخت این واحد ها می باشد را داشته باشد.
متقاضی امتیاز طرح مسکن باید توانایی سپرده گذاری حداقل 30 درصد هزینه ساخت مسکن را علاوه بر پرداخت وام را داشته باشد.
توانایی فرد متقاضی برای پرداخت اقساط وام در آینده نیز یکی دیگر از شرایط مهم برای ثبت نام در این طرح می باشد.

امتیاز مسکن ملی شهر پرند

 

خرید و فروش مسکن ملی پرند |قیمت امتیاز مسکن ملی در شهر پرند|خرید و فروش مسکن ملی پرند|مسکن ملی فاز۶|مسکن ملی فاز۷|۰۲۱۵۶۹۵۳۷۰۰

امکان انصراف از امتیاز مسکن ملی وجود دارد؟

برای استفاده از امتیاز مسکن ملی شهر پرند ابتدا باید ثبت نام کرد. بعد از تایید ثبت نام، یک پیامک برای پرداخت مبلغ اولیه ارسال می شود. افرادی که بعد از ثبت نام منصرف می شوند، در صورتی که مبلغ اولیه را پرداخت نکنند، به معنی انصراف آنها از ادامه طرح است. در صورت پرداخت مبلغ اولیه نیز می توان امتیاز خود را به یک فرد دیگر فروخت و از این طرح انصراف داد. با واگذاری امتیاز مسکن مهر به یک فرد دیگر، تمام شرایط گرفتن وام و سایر تسهیلات نیز به آن شخص واگذار می شود. شرایط امکان استفاده دوباره از این طرح بعد از انصراف نیز وجود دارد. کسانی که از امتیاز خود صرف نظر کرده اند یا آن را به متقاضی دیگری واگذار کرده اند، می توانند در آینده نیز برای استفاده دوباره از امتیاز مسکن ملی اقدام کنند.

طرح امتیاز مسکن ملی شهر پرند برای افراد مجرد قابل اجراست؟

یکی از اهدافی که دولت با اجرای امتیاز مسکن ملی شهر پرنددنبال می کند، تشویق جوانان به تشکیل خانواده و افزایش جمعیت می باشد. برنامه دولت جدید برای استفاده جوانان از این طرح به این صورت است که تمام آقایان مجرد که سن آنها بالاتر از 23 سال بوده و سند ملکی به نام ندارند، می توانند در این طرح ثبت نام کنند. شرط دولت برای استفاده این افراد از واحدهای مسکونی، ازدواج آنها تا زمان ساخت کامل خانه می باشد. در غیر اینصورت نمی توانند از واحد مسکونی استفاده کرده و باید آن را به فرد دیگری که شرایط لازم را دارد، واگذار کنند. در مورد خانم ها نیز این طرح برای بانوانی که سن بالای 35 سال داشته و سرپرست خانوار هستند، قابل اجرا می باشد.

مسکن ملی پرند

افرادی که می توانند از امتیاز مسکن ملی شهر پرند استفاده کنند

همان طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم برای استفاده از امتیاز مسکن ملی شهر پرند، متقاضیان باید دارای برخی از شرایط باشند. اصلی ترین شرط سکونت در این واحدهای مسکونی متاهل بودن افراد است. این امتیاز فقط برای افرادی می باشد که تشکیل خانواده داده اند. از دیگر شرایطی که باید متقاضیان داشته باشند این است که هیچ سند ملکی به نام خود نداشته و از تسهیلات دولت در زمینه زمین و مسکن نیز تاکنون استفاده نکرده باشند. تمام این موارد هنگام ثبت نام افراد متقاضی بررسی شده و در صورت تایید، به صورت پیامک به آنها اطلاع رسانی می شود.

افرادی که اطلاعات لازم در مورد شرایط استفاده از امتیاز مسکن ملی شهر پرند را ندارند نیز می توانند به سایت مربوط به این طرح مراجعه کنند. تمام شرایط لازم برای متقاضیان این طرح و مراحل انجام کار در سایت های مختلف تعاونی ها توضیح داده شده است. اطلاع از شرایط و مراحل انجام این طرح باعث می شود تا افراد با اطلاعات کافی نسبت به شرکت در این طرح اقدام کنند.

امتیاز مسکن ملی شهر پرند

بررسی واحدهایی که دارای امتیاز مسکن ملی شهر پرند هستند

تعداد متقاضیان استفاده از امتیاز مسکن ملی شهر پرندبسیار بیشتر از سایر شهرهای دیگر است. یکی از دلایل این امر تعداد بالای طرح های مسکن ملی است که توسط دولت در این شهر اجرا و قابل بهره داری می باشد. شهر پرند به عنوان پایتخت مسکن ملی یا مهر در کشور شناخته می شود. موقعیت جغرافیایی آن در نزدیکی شهر تهران نیز باعث شده تا بسیاری از افراد برای خانه دار شدن به سمت این شهر سرازیر شوند. علاوه بر خرید مسکن های ملی در پرند، بسیاری از افراد اقدام به خرید زمین و یا واحدهای شخصی نیز در این شهر کرده اند. تمام این موارد باعث شده است تا گسترش ساخت و ساز در آن روز به روز بیشتر شود.

واحدهای مسکونی که دارای امتیاز مسکن ملی شهر پرند می باشند، دارای ویژگی های مختلفی هستند. این واحدها در فازهای مختلف شهر پرند قرار دارند که هر کدام از فازها نیز موقعیت و دسترسی های خاص خود را دارد. در فازهای 4، 5 و 6 پرند تعداد زیادی واحد مسکونی مهر وجود دارد که برخی از آنها به بهره برداری نیز رسیده اند. هر کدام از این فازها موقعیت و شرایط خاص خود را دارند. معمولا واحدهایی که در فاز 4 قرار دارند نسبت به فازهای 5 و 6 از شرایط دسترسی و امکانات بهتری برخوردارند.

شرایط جدید برای استفاده از مسکن های ملی در سال های اخیر

یکی از مشکلات و درگیری های جامعه در سال های اخیر، رشد قابل توجه تورم در بسیاری از بخش ها از جمله مسکن بوده است. استفاده از امتیاز مسکن ملی یکی از راههای مقابله با این مشکل خواهد شد. دولت برای ثبت نام راحت تر کاربران در تهران و شهرستان ها اقدام به راه اندازی سایت های متعدد کرده است. با ثبت نام در این سایت ها و وارد کردن اطلاعات، می توان اقدامات اولیه برای برخورداری از این امتیاز را به دست آورد.

شرایط استفاده از امتیاز مسکن ملی شهر پرند نیز مانند سایر شهرهای دیگر می باشد. شرط های اصلی و مهم برای استفاده از این امتیاز شباهت زیادی به طرح مسکن مهر در سال های اخیر دارد. فقط در برخی از موارد می توان استثناهایی را مشاهده کرد که باعث شده تا افراد با موقعیت های مختلف بتوانند از امتیاز این طرح استفاده کنند. علاوه بر سایر شرایط قبلی که باید متقاضیان برای ثبت نام در این طرح داشته باشند، توانایی فرد متقاضی برای بازپرداخت وام نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

خرید و فروش امتیلز مسکن ملی شهر پرند

مدت زمان ساخت مسکن ملی چقدر است؟

یکی از موارد و سوالاتی که در مورد امتیاز مسکن ملی مطرح است، مدت زمان ساخت و تمام شدن آن است. زمان استاندارد برای ساخت واحدهای مسکونی ملی معمولا بین 2 تا 3 سال است. مواردی مثل زمان واریز پول و سرعت کار پیمانکاران نیز در زمان و تایم دقیق تحویل واحدهای مسکونی تاثیرگذار است. به همین دلیل نمی توان تایم دقیقی را برای مدت زمان ساخت تمام این واحدها عنوان کرد.

نتیجه گیری

با توجه به بررسی هایی که انجام شده، امتیاز مسکن ملی شهر پرند با توجه به تصویب دولت قابل اجرا می باشد. بسیاری از تعاونی ها و مراکز مختلف شروع به ثبت نام متقاضیانی کرده اند که علاقه مند به شرکت در این طرح می باشند. در مورد اطلاعات دقیق مثل مدت زمان واگذاری واحدها و مبلغ کلی که برای ساخت این واحدها مورد نیاز است، باید با کارشناسان و افراد متخصص صحبت کرد. مراکزی که کار ثبت نام متقاضیان را انجام می دهند، قطعا اطلاعات لازم در مورد جزئیات این طرح را نیز داشته و به افراد ارائه می کنند.

4.8/5 (21 نظر)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!