پروژه هنرمندان 145 هکتاری پرند |مسکن ملی پرند فاز0|پروژه 145 هکتاری پروژه هنرمندان فاز0|خرید و فروش مسکن ملی شهر پرند|02156953700

پروژه هنرمندان 145 هکتاری پرند

پروژه هنرمندان 145 هکتاری پرند

یکی از شهرک های جدیدتر شهر پرند، شهرک هنر است که حالا قرار است ۸۰۰ واحد مسکونی در آن ساخته شود. مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در مراسم آغاز به کار این واحدها، حضور به هم رسانید.

شهرک هنر که در ورودی شهر جدید پرند قرار گرفته، برای سکونت هنرمندان و اصحاب رسانه در نظر گرفته شده است. در یک زمین ۱۴۵ هکتاری، قرار است ۸۰۰ واحد مسکونی ساخته شود.

در مراسم آغاز عملیات اجرایی این واحدها، وزیر فرهنگ و ارشاد، معاون وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، نماینده مجلس، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند، امام جمعه ی این شهر و دیگر مسئولین حضور داشتند. علاوه بر این، جمعی از اصحاب رسانه و هنرمندان نیز در مراسم مزبور شرکت کرده بودند.

 

"</p

 

ساخت ۸۰۰ واحد مسکونی برای هنرمندان در شهرک هنر پرند

اسامی پروژه های مسکن ملی پرند 

پروژه هنرمندان 145 هکتاری پرند

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، مراسم را با یک سخنرانی کوتاه آغاز کرد و از تمام کسانی که در آغاز عملیات اجرایی این طرح کمک کرده بودند، تشکر و قدردانی کرد.

وی تاکید کرد که اراده ای که دولت سیزدهم برای ساخت خانه و کار جهادی دارد، به همه ی ما این امید را داده که در کمتر از دو سال، می توان شاهد پویایی و ایجاد فضای شهری قابل سکونت در این منطقه باشیم.

جعفری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد که باید از تجارب افراد مختلف در حوزه ی ساختمان سازی بهره ببریم. اگر هدف این است که رسالت وزارت راه و شهرسازی جدی تر گرفته شود، باید با نگاه شهرسازانه وارد عرصه ی ساخت و ساز شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین به طراحی و معماری این خانه ها نیز اشاره کرد و افزود:

توجه به زیست اسلامی در معماری بسیار مهم است و در فرآیند شهرسازی نباید از این موضوع غافل شد. بسیار خرسندم که اولین پروژه ای که مبتنی بر همین استانداردهاست، برای هنرمندان به اجرا خواهد رسید.

وی تصریح کرد که ترکیب هنر، مسکن و معماری را برای اولین بار در شهرک هنر مشاهده خواهیم کرد. امید است که چنین روندی ادامه پیدا کند و برای دیگر اقشار جامعه از جمله ورزشکاران نیز چنین ساخت و سازی صورت بگیرد. به خصوص با توجه به اینکه این اقشار، ظرفیت هویت بخشی به معماری شهرهای جدید را دارند.

 

"</p

جعفری اذعان داشت که باید از ظرفیت بخش دولتی، خصوصی و حتی صنعتی نیز در شهرهای جدید و برای مسکن سازی استفاده کرد. همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد نیز می تواند با درخواست از متقاضیان مسکن این پروژه، در روند تامین مالی و آورده ی متقاضیان، همکاری داشته باشد.

به این ترتیب می توان مطمئن بود که پروژه ی مزبور در زمان مناسب آماده و تحویل داده می شود.

ساخت ۱۱ هزار واحد مسکونی در شهرک هنر!

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند نیز در بخشی از این مراسم به این نکته اشاره کرد که مجموع واحدهایی که قرار است در این شهرک ساخته شوند، ۱۱ هزار واحد است. بر اساس پیش بینی ها، این واحدها دو ساله ساخته می شوند.

آرش صیادی اعلام کرد که برای تامین مالی این پروژه ها، روی آورده ی متقاضیان و تسهیلات بانکی حساب کرده اند.

از این میان، ۸۰۰ واحد مخصوص هنرمندان ساخته می شود. الباقی واحدها نیز به اقشار مختلف جامعه داده می شود. واحدهای هنرمندان مربوط به فاز اول این شهرک می شوند و همین امروز، عملیات اجرایی آن ها آغاز شده است.

یکی از نگرانی های رایج در آغاز پروژه های مسکونی، بحث پیمانکاران ساختمانی است که چه زمانی، واحدها را تحویل می دهند؟

آرش صیادی تاکید کرد که پیمانکاران این پروژه مشخص هستند و کارگاه های ساختمان سازی مربوط به آن نیز مجهز شده و همه چیز آماده برای شروع عملیات اجرایی است. با فرمان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، این روند آغاز می شود.

 

"</p

 

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در انتهای سخنان خود تصریح کرد که متراژ این واحدها بین ۸۰ الی ۸۵ متر خواهد بود. تیپ و شکل های این واحدها نیز متنوع هستند و با توجه به بودجه و آورده ی متقاضیان تعیین خواهند شد.

وی تاکید کرد که تمام تلاششان را می کنند تا مساحت این واحدها مفید باشد و از سویی دیگر، آورده ی متقاضیان نیز سنگین نباشد.

صندوق هنر نیز قول داده که در روند ساخت و ساز این پروژه، مساعدت مالی داشته باشد. تسهیلات بانکی نیز آماده است و با توجه به پیشرفت فیزیکی پروژه ها، تزریق می شود.

خرید و فروش امتیاز مسکن ملی پزند

پروژه هنرمندان 145 هکتاری پرند

4.6/5 (10 نظر)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!