خرید و فروش مسکن مهر |قیمت اپارتمان مسکن مهر پرند|مسکن مهر شهر پرند|آپارتمان فاز4 پرند|آپارتمان فاز5 پرند|02156953700

خرید و فروش مسکن مهر

خرید و فروش مسکن مهر

02156953700

02156953800

 

در این متن نکات مهم در خرید و فروش مسکن مهر پرند حضورتان ارائه می شود. اگر قصد دارید، در این منطقه سرمایه گذاری کنید اما ابهاماتی پیش رویتان است، این متن کمک می‌کند تا به پاسخ سوالات خود برسید. مسکن مهر، از جمله نهادهایی می باشد که با تصویب بند « د » قانون بودجه در سال هشتاد و شش به دنیای اعتبارات حقوقی ورود پیدا کرد. بعد از آن طی چند آیین نامه و بخشنامه های متعدد ضوابط مسکن مهر و حد و مرزهای آن مشخص شد. در این محتوا در رابطه با نقل و انتقالات واحدهای مهر پرند ، شرایط و مدارک لازم برای خرید یا فروش این املاک با شما گفتگو خواهیم کرد.

نمایی از مسکن مهر پرند

خرید مسکن مهر به صورت ملکی

 

خرید مسکن مهر شهر پرند به صورت ملکی و اجاره 99 ساله انجام می شود. به بیانی دیگر زمین هایی که این طرح در آن ساخته می شوند، به دو صورت اجاره 99 ساله و ملکی گروه بندی می گردند. در واحدهایی که عرصه و زمین به شکل ملکی می باشد، خریداران زمین می توانند زمین را نیز مالک شوند. در این صورت، زمین و ساختمان که اصطلاحا عرصه و اعیان نامیده می شوند، قابلیت نقل و انتقال دارند. در مجتمع های اجاره نود و نه ساله موضوع فرق دارد؛ چرا که تنها اعیان یعنی ساختمان قابلیت نقل و انتقال خواهد داشت. بر مبنای دستوری که در خرداد سال نود و سه از طرف وزارت راه و شهرسازی ابلاغ گردید، خرید و فروش این زمین ها آزاد اعلام شد. از آن زمان به بعد، خرید و فروش این املاک به شکل قانونی به اجرا در آمد.

طبق این دستورالعمل، مسکن مهر پرند بعد از تکمیل قابل واگذاری می باشد. این واگذاری پس از تنظیم اسناد مالکیت صورت خواهد گرفت. در صورتی که واحد ملکی باشد، عرصه و اعیان هر دو قابل انتقال خواهند بود. در این صورت، مالک واحد می تواند به صورت اقساط قطعی یا تدریجی اقدام به فروش نماید. هر دو طرفین نقل و انتقال باید به بانک رفته تا معوقه ها و بدهی های بانکی تسویه شوند.

خرید و فروش مسکن مهر |قیمت اپارتمان مسکن مهر پرند|مسکن مهر شهر پرند|آپارتمان فاز4 پرند|آپارتمان فاز5 پرند|02156953700

 

خرید مسکن مهر پرند به صورت اجاره 99 ساله

خرید  مسکن مهر پرند به صورت اجاره نود و نه ساله به این شکل است که فقط اعیان یعنی ساختمان به غیر منتقل می شود. زمین مسکن مهر همچنان در مالکیت دولت باقی خواهد ماند. در واقع این زمین است که به صورت نود و نه ساله به خریدار اجاره داده می شود. در این نوع خرید و فروش طرفین قرارداد برای تغییر نام مدیون باید همزمان و با هم به بانک رفته و مراحل اداری آن را طی کنند. تسویه بدهی معوقه، به روز رسانی اقساط و غیره از جمله مراحلی هستند که باید طی شوند. سپس مراتب این فرایند، طی نامه ای باید به اداره کل راه و شهرسازی یا شرکت عمران شهر جدید یا بنیاد مسکن انقلاب برای جایگزینی مستاجر ابلاغ می گردد.

 

 

خرید و فروش مسکن مهر |قیمت اپارتمان مسکن مهر پرند|مسکن مهر شهر پرند|آپارتمان فاز4 پرند|آپارتمان فاز5 پرند|02156953700

شرایط خرید و فروش مسکن مهر پرند

 

برای خرید مسکن مهر شهر پرند باید ساختمان مرحله سفت کاری را به اتمام رسانده باشد. همچنین، در برگه قرارداد پیش فروش یا صورتجلسه تخصیص واحد، مشخص شدن نام پروژه الزامی است. در ضمن شماره بلوک، طبقه، واحد ساختمان باید در برگه قرارداد ذکر شود. ناگفته نماند، باید مالک توانایی گرفتن وام، تسهیلات و گرفتن دفترچه اقساط را نیز داشته باشد.

 

برای خرید مسکن مهر باید ساختمان مرحله سفت کاری را به اتمام رسانده باشد

کلاهبرداری در فروش مسکن مهر پرند

 

 

هنگام خرید و فروش مسکن مهر پرند مراقب کلاهبرداران باشید! به خاطر عدم آشنایی بسیاری از خریداران و فروشندگان با نحوه دادوستد این املاک، هر ساله مشکلات عدیده ای در این زمینه رخ می دهد. فروش واحد به چند خریدار، فروش واحد با بدهی، فروش ملک دیگران و جا زدن ملک دیگری به جای واحد خود از جمله خطراتی هستند که در کمین متقاضیان ناآگاه می باشد. خوب است بدانید، نقل و انتقال املاک مسکن مهر دارای ضوابط ویژه ای است. انتقال این واحدها باید زیر نظر نهادهای متولی صورت گیرد. شرکت های عمران شهرهای جدید، از جمله این نهادها می باشند. پروسه انتقال واحد، لازم است در حضور نهادهای متولی صورت گیرد. امضای قرارداد تنها در بنگاه های املاک کافی نیست. با این همه راهنمایی خواستن از بنگاه ها و املاک معتبری که در زمینه خرید و فروش مسکن مهر فعالیت دارند، یک راه حل عاقلانه و مطمئن است.

 

خرید و فروش مسکن مهر |قیمت اپارتمان مسکن مهر پرند|مسکن مهر شهر پرند|آپارتمان فاز4 پرند|آپارتمان فاز5 پرند|02156953700

 

نکات مهم قبل از خرید و فروش مسکن مهر پرند

 

قبل از اینکه به خرید و فروش مسکن مهر پرند اقدام کنید، بهتر است درباره نحوه انتقال سند و موضوعاتی که در این زمینه مطرح هستند، مطالعاتی داشته باشید. اگر خریدار هستید، به استعلام وضعیت ملک مورد نظر و مالکیت آن نیازی نیست. از آنجا که واحدهای مسکن مهر دارای سند رسمی نیستند، استعلام مالکیت آنها از اداره ثبت اسناد عملا غیر ممکن است. اگر می خواهید از وضعیت ملک مورد نظر خود اطلاع بدست آورید، به شرکت های عمران شهرهای جدید مراجعه فرمایید. همچنین، اداره کل راه و شهرسازی نیز می تواند در زمینه استعلام مالکیت ملک مورد نظر، به شما اطلاعات کاملی ارائه بدهد. یکی دیگر از نکات مهمی که باید قبل از خرید به آن توجه داشته باشید، عدم داشتن بدهی معوقه است. مالک فعلی واحد باید قبل از فروش بدهی های وام بانکی ملک خود را تسویه کرده باشد.

 

مسکن مهر پرند دارای وام بانکی است

 

همچنین هنگام خرید و فروش مسکن مهر پرند باید از عدم بدهکاری مالک فعلی به شرکت عمران شهرهای جدید یا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اطلاع بدست آورید. چنانچه مالک در این زمینه بدهکار باشد، لازم است قبل از فروش، بدهی خود را تسویه نماید. همچنین، فرد متقاضی خرید تنها می تواند یک واحد مسکن مهر ابتیاع نماید.

 

خرید و فروش مسکن مهر |قیمت اپارتمان مسکن مهر پرند|مسکن مهر شهر پرند|آپارتمان فاز4 پرند|آپارتمان فاز5 پرند|02156953700

 

 

برای خرید و فروش مسکن مهر پرند چه مدارکی لازم است؟

 

مدارک لازم برای خرید و فروش مسکن مهر پرند شامل اوراق شناسایی خریدار و فرد فروشنده است. انتقال مسکن مهر در شرکت های عمران صورت می گیرد و باید خریدار و فروشنده هر دو در یکی از شرکت های عمران حضور داشته باشند. همچنین قرارداد و صورتجلسه انتخاب واحد برای انتقال ملک لازم و ضروری است. برای انتقال تسهیلات، مالکانی که دارای کارت قسط هستند باید قبل از هر کاری به بانک مسکن مراجعه نمایند. در این رابطه معرفی ضامن و تهیه مدارک مورد نیاز برای ضمانت نیز لازم می باشد. خوب است بدانید، تنظیم سند رسمی واحد هنگامی امکان پذیر می باشد که واحد مورد نظر به پایان ساخت خود رسیده باشد. در صورتی که واحد پایان کار ساختمانی داشته باشد، امکان تنظیم سند رسمی ملک وجود خواهد داشت. بعد از آن گرفتن اسناد به طور جداگانه بلامانع خواهد بود. در این مرحله، مالکان قادرند جهت هماهنگی های لازم برای اخذ سند جداگانه به شرکت های عمران شهرهای جدید رجوع نمایند.

فرد متقاضی خرید تنها می تواند یک واحد مسکن مهر ابتیاع نماید.

خرید و فروش مسکن مهر |قیمت اپارتمان مسکن مهر پرند|مسکن مهر شهر پرند|آپارتمان فاز4 پرند|آپارتمان فاز5 پرند|02156953700

اهمیت خرید و فروش مسکن مهر پرند  برای سرمایه گذاران

 

قبل از اینکه به اهمیت خرید و فروش مسکن مهر پرند برای سرمایه گذاران بپردازیم،  خوب است درباره این منطقه اطلاعاتی ارائه دهیم. شهر جدید پرند در جنوب غربی پایتخت و در سی و سه کیلومتری آن واقع شده است. شهر پرند، در مسیر آزادراه تهران- ساوه واقع شده و با شهرستان زرندیه هم مرز می باشد. به دلیل تعداد بالای ساخت و ساز مسکن مهر در این ناحیه، پرند عنوان پایتخت مسکن مهر نام گرفته است. خوب است بدانید، از آنجا که طرح گسترش شهر پرند در دستور کار می باشد، سرمایه گذاری در این شهر یک فرصت استثنایی برای سرمایه گذاری عنوان می شود. علاوه براین، آغاز پروژه های طرح اقدام ملی مسکن، ساخت مجتمع های تجاری، آغاز فاز هفت شهر پرند و غیره نیز سرمایه گذاری در این شهر را توجیه می کند. شهر پرند به دلیل همجواری با شهرک صنعتی پرند، فرصت بی بدیلی را برای سرمایه گذاری در این منطقه رقم زده است.

 

قیمت مسکن مهر پرند

 

افزایش قیمت مسکن مهر پرند در چند سال اخیر قابل ملاحظه می باشد. دلیل این افزایش قیمت را می توان به عوامل مختلفی نسبت داد. کاهش تعداد واحدهای موجود، بالا رفتن هزینه های ساخت و ساز و نگهداری مجتمع ها، افزایش تقاضای خرید و غیره از جمله عوامل افزایش قیمت در مسکن مهر عنوان می شوند. متاسفانه گران شدن قیمت مسکن مهر باعث شده است تا بسیاری از متقاضیان برای خرید مسکن در شهر جدید پرند با مشکلاتی مواجه شوند. با این همه، خوب است به این نکته مهم توجه کنیم که قیمت ملک فقط یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب مسکن است. فاکتورهای دیگری نیز حضور دارند که باید به آنها نیز توجه شود. عواملی مانند موقعیت جغرافیایی، امکانات، خدمات ارائه شده در منطقه و غیره از جمله فاکتورهای مهمی هستند  که هنگام خرید ملک باید به آن توجه کرد.

افزایش قیمت مسکن مهر در چند سال اخیر قابل ملاحظه می باشد

خرید و فروش مسکن مهر |قیمت اپارتمان مسکن مهر پرند|مسکن مهر شهر پرند|آپارتمان فاز4 پرند|آپارتمان فاز5 پرند|02156953700

 

خرید و فروش مسکن مهر پرند به صورت وکالتی

 

در بیشتر موارد، خرید و فروش مسکن مهر پرند به صورت وکالتی نیز انجام می شود. در این شرایط هنگام خرید ملک وکالتی، فروشنده به خریدار یک وکالت بلاعزل برای فروش واحد مورد نظر می دهد. این اقدام به این معنا است که فروشنده به صورت رسمی و کاملا قانونی به خریدار این فرصت را می دهد تا واحد را به هر که مایل بود و با هر قیمتی که مدنظرش می باشد، بفروشد. منظور از اصطلاح بلاعزل، این است که فروشنده به هیچ وجه حق ندارد، وکالتش را  پس بگیرد و آن را فسخ نماید. البته راه های قانونی برای فسخ این وکالت وجود دارند که بهتر است از مشاوران املاک حرفه ای و معتبر در این باره راهنمایی بخواهید.

 

مسکن مهر پرند در فازهای چهار تا شش این پروژه قرار گرفته اند

 

 

نکات مهم خرید مسکن مهر به صورت وکالت خرید و فروش

 

در هنگام خرید و فروش مسکن مهر پرند به صورت وکالتی باید راهکارهای جلوگیری از مشکلات قانونی را بدانید. یکی از این راه ها، تنظیم مبایعه نامه رسمی است. در این صورت شما ضمن داشتن وکالت بلاعزل یک مبایعه نامه رسمی و مکتوب نیز دارید. در چنین شرایطی اگر شخص فروشنده فوت نماید، شما می توانید با نشان دادن مبایعه نامه رسمی و مکتوب حق خود را در دادگاه ثابت نمایید. در ضمن، با تنظیم مبایعه نامه  که در دفتر مشاور املاک معتبر یا دفتر اسناد رسمی انجام می شود، شما می توانید برای قراردادی که دارید یک شناسه رهگیری نیز دریافت نمایید. این کد رهگیری می تواند شما را از خطر کلاهبرداری های فروش ملک به شخص دیگر در امان نگه دارد.

 

 

خرید و فروش مسکن مهر |قیمت اپارتمان مسکن مهر پرند|مسکن مهر شهر پرند|آپارتمان فاز4 پرند|آپارتمان فاز5 پرند|02156953700

 

اسامی پروژه های مسکن مهر پرند

 

 

در ادامه خرید و فروش مسکن مهر پرند خوب است به اسامی پروژه های این نهضت ملی اشاره ای داشته باشیم.این طرح توسط دویست و یک پیمانکار خارجی و ایرانی ساخته شده است. مسکن مهر تنها به تعدادی پروژه مسکونی محدود نمی شود. با نظر به اصول شهرسازی مدرن، تمامی پیمانکاران متعهد می باشند، برابر با برنامه ریزی شهری پروژه ها را اجرا و به اتمام برسانند. خوب است بدانید، از فاز چهار تا فاز شش شامل مسکن مهر می گردد. سامان دو، ظفر آرمه، پارسوماش، میثم نهاجا، احجام، آذر گستر میانه برخی از اسامی پروژه مسکن مهر در فاز چهارم می باشند. مجتمع گلرنگ، کوزو پنج، میسا پنج، کندلوس، گلایل، لیلیوم و غیره نیز در فاز پنجم این پروژه قرار گرفته اند. پروژه های هسا، جهان دیده، اساس گستر شرق، وایون، کیان صنعت سیال و غیره نیز در فاز ششم ساخته شده اند.

 

خرید و فروش امتیاز مسکن ملی پرند

برای خرید و فروش مسکن مهر پرند کافی است نخست پروژه و موقعیت مورد علاقه خود را انتخاب نمایید. پس از بازدید چنانچه ملک مورد پسند شما قرار گرفت، می توانید برای دریافت استعلام سند پنج برگی مسکن مهر که اخذ آن اغلب چهل و هشت ساعت به داراز می کشد، به تنظیم وکالت نامه اقدام نمایید. این وکالت نامه از طرف شخص فروشنده و در دفاتر اسناد رسمی صورت می گیرد. سپس شما می توانید با پرداخت مبلغ ملک به تنظیم مبایعه نامه در یکی از املاک معتبر اقدام نمایید.

 

خرید و فروش مسکن مهر |قیمت اپارتمان مسکن مهر پرند|مسکن مهر شهر پرند|آپارتمان فاز4 پرند|آپارتمان فاز5 پرند|02156953700

جمع بندی

 

 

در این متن به خرید و فروش مسکن مهر پرند پرداختیم. ابتدا درباره تاریخچه پیدایش این نهضت ملی مسکن گفتگو کردیم. سپس درباره خرید و فروش مسکن ملی مهر در پرند به صورت ملکی و نود و نه ساله توضیحاتی ارائه دادیم. قیمت مسکن، اسامی برخی پروژه های مسکن ملی مهر پرند و غیره از جمله مباحثی بودند که در این متن به آنها اشاره شد.

 

 

خرید و فروش آپارتمان مسکن مهر شهر پرند

مشاورین املاک در شهر جدید پرند 

5/5 (2 نظر)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!